IC arkitekter as

Ilsø & Christiansen

 

 

 

IC Arkitekter A/S

 

Mileparken 22, 3. sal

2740 Skovlunde

 

T: 7020 2194

F: 7020 2195

 


 

Peter Ilsø

M: 2164 6218

E: peter@icarkitekter.dk

 

Martin Christiansen

M: 2032 4082

E: martin@icarkitekter.dk

   

Kamilla Rasmussen

M: 2989 5931

E: kamilla@icarkitekter.dk

   

Nicholas Green

M: 4089 8680

E: nicholas@icarkitekter.dk

   

Thomas Raben-Lange

M: 5013 2958

E: thomas@icarkitekter.dk

   

Rasmus Eriksen

M: 6151 7991

E: rasmus@icarkitekter.dk

   

Bogholderi

M: 7020 2194

E: accounting@icarkitekter.dk

 

 


IC Arkitekter A/S er en løsningsorienteret arkitekttegnestue med mere end 25 års erfaring indenfor byggeri. Vi tilbyder alle former for arkitektrådgivning, lige fra design, programmering, skitsering og bygherrerådgivning til myndighedsbehandling, detailprojektering, projektopfølgning, tilsyn og byggeledelse. Opgaverne udføres for både offentlige bygherrer som for private bygherrer. Vores målsætning er altid at yde en engageret og personlig rådgivning i tæt dialog med vores bygherre og samarbejdspartnere. Vi lægger stor vægt på at arbejde struktureret og målrettet, så projekterne sikres et højt arkitektonisk og byggeteknisk niveau inden for de givne økonomiske og tidsmæssige rammer. Vores arbejdsmiljø er ligetil, uhøjtideligt og inspirerende. Det skal være sjovt at arbejde, og arbejde sammen med os. Tegnestuen er medlem af Danske Ark, foreningen af private rådgivende arkitektvirksomheder.